بسمه تعالی

روباتيک

مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان با سابقه فعالیت در زمینه اتوماسیون صنعتی و با هدف ارتقاء‌ سطح دانش و مهارت‌های عمومی قدم در عرصه آموزش علم روباتیک در مدارس و مؤسسات آموزشی نهاده است. مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان برای نیل به این هدف ضمن بررسی دقیق مجموعه های آمورشی موجود در بازار روز جهان، اقدام به گزینش مناسب ترین مجموعه ها جهت آموزش در استان گیلان و ارائه آن در قالب یک بسته آموزشی منسجم نموده است.با در نظر گرفتن کاربرد روزافزون علم روباتیک در زندگی روزمره و رشد سریع این دانش در کشورهای پیشرفته، آموزش این علم به دانش آموزان و علاقه‌مندان اجتناب ناپذیر می‌نماید.در این راستا واحد آموزش مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان با هدف پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها و همچنین بالا بردن توان علمی و مهارتی افراد، برای هر گروه سنی برنامه آموزشی متناسب با آن گروه مهیا نموده است.

فعالیت‌های آموزشی مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان در حوزه روباتیک

آموزش پایه‌ای روباتیک در مدارس از پیش‌دبستان تا دبیرستان

آموزش روباتیک در مؤسسات آموزش آزاد

آموزش رشته‌های روبوکاپ در دبیرستان‌ها و مؤسسات آموزشی

برگزاری دوره آموزشی روبات‌های انسان‌نمای فوتبالیست

اقتباس، بومی‌سازی و تدوین برنامه‌های آموزشی روباتیک

ترجمه و تألیف کتاب‌های روباتیک

برگزاری سالانه المپیاد روبات‌های آموزشی

برگزاری نمایشگاه دست‌آوردهای روباتیک دانش‌آموزان در مدارس

 

آموزش در مدارس و مؤسسات آموزش آزاد

برنامه‌های آموزشی مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان از دوره مهدکودک و پیش دبستانی شروع و تا دانشگاه ادامه دارد. مباحث پایه‌ای آموزش روباتیک با مجموعه‌های کره‌ای OLLOو KAI-ROBOTآغاز می‌گردد. برنامه‌های آموزشی این دو مجموعه توسط متخصصان کره‌ای برای دوره‌های مختلف تحصیلی طراحی شده‌اند و با هدف بهره‌وری هر چه بیشتر با هماهنگی و مشاوره متخصصان ایرانی و با درنظر داشتن اهداف خاص تربیتی با شرایط آموزشی موجود سازگار و بومی‌سازی شده‌اند.

در سطوح پیشرفته‌تر این برنامه آموزشی با مجموعه Bioloid، روش‌های پیشرفته ساخت و ساز و آشنایی با رشته‌های مختلف روبوکاپ تکمیل می‌گردد.

علاقمندان به شرکت در دوره‌های آموزش آزاد روباتیک می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایند.

 

دوره‌های پيشرفته و دانشگاهی رباتيک

مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان با عرضه و تولید قطعات و محصولات روباتیک اقدام به تجهیز کارگاه‌های روباتیک مدارس، مؤسسات آموزشی، مراکز فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها نموده است.

همچنین با انجام خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به تیم های حرفه‌ای روباتیک، آنان را برای حضور قدرتمند در مسابقات ملی و بین‌المللی روباتیک آماده می‌سازد.

مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان برای آشنایی و آمادگی علاقه‌مندان به شرکت در لیگ روبات‌های انسان‌نما، اقدام به برگزاری دوره‌ آموزش روبات‌های انسان‌نمای فوتبالیست نموده است.

همچنین هوشمندافزار روبات‌های پیشرفته NAOرا به همراه یک دوره آموزشی رایگان به خریداران ارائه می‌نماید.

 

المپياد روبات‌های آموزشی

مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان، جهت فراگیری مهارت‌های رباتيك در طول سال تحصیلی و در معرض آزمایش گذاردن این مهارت‌ها، آشنایی با ایده‌های جدید و کسب تجربه برای شرکت در مسابقات رسمی کشوری و بین‌المللی، اقدام به برگزاری سالانه المپیاد ربات‌های آموزشی در میان مقاطع مختلف تحصیلی در سراسر کشور می‌نماید.حضور در این مسابقات انگیزه و تجربه ارزشمندی برای دانش‌آموزان جهت شرکت در رقابت‌های معتبر داخلی و بین‌المللی مانند خوارزمی، AUTCUP، ربوکاپ، IROCو ... ایجاد می‌کند.

 

مزايای برنامه آموزشی مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان

آشنایی با انواع ربات (چهارپا، گریپر، بازو، تعقیب‌خط، پله‌نورد، آتش‌نشان و ...)

امکان ساخت انواع ربات با یک مجموعه ثابت

ساخت یک ربات در هر جلسه (از ساده تا پیشرفته)

آشنایی با مفاهیم درسی همگام با ساخت

آشنایی با علوم مختلف در قالب رباتیک (هدایت تحصیلی)

تناسب درس‌ها با سطح درک و سن دانش‌آموزان

آموزش همراه با کتاب طبق طرح درس مدون، پیوسته و بومی‌سازی شده

 آشنایی با مسابقات رباتیک

 امکان رقابت سالانه در المپیاد ربات‌های آموزشی مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان

 

تمامي خدمات اين مرکز ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مرکز بین المللی خدمات و پشتیبانی سایبری می باشد. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.